Поврзете се со нас

Шпанија

Петти сезонски гол: Андонова ја најави „петардата“ на Леванте (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонската репрезентативка, Наташа Андонова го постигна петтиот првенствен гол за Леванте во најсилната фудбалска конкуренција во Шпанија.

Леванте не дозволи никакво изненадување на денешната средба против Севилја која ја доби со 5-1, меч во кој „петардата“ ја најави токму нашата најдобра фудбалерка. Андонова се најде на вистинското место во 38 минута и од прва силно шутираше за водство од 1-0, резултат со кој се замина на пауза.

Вториот дел беше многу поефикасен, паднаа уште пет гола, ама ниту еден од нив не беше дело на Наташа која беше активна на теренот до 70 минута.

Леванте со 20 бода е на третото место на табелата зад Барселона и Атлетико Мадрид.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни