Поврзете се со нас

Македонија

Пелистер лесно го реши Кожув и го задржа максималниот учинок

Објавено

на

Кошаркарите на Пелистер ја добија пресметката со Кожув со 96-67 и го задржаа перфекниот учинок по четири кола во домашниот шампионат.

Избраниците на Илиевски беа подобро, поконкретни, ја градеа предноста од четвртина во четвртина и дојдоа до триумф со кој заедно со ТФТ го држат првото место на табелата. Прв стрелец беше плејмејкерот Младеновски со 17 поени, додека по еден помалку имаа центрите Кесар и Трајковски.

Кога е во прашања Кожув за кога ова беше четврти пораз во кампањата Николовски даде 22 поени, а екс-играчот на Пелистер, Чез Вилијамс имаше еден поен помалку.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни