Поврзете се со нас

Европски купови

Од готово-вересија: Србија се „лизна“ во завршните 30 секунди и остана без победа против Исланд (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/EHFEURO

Селекцијата на Србија испушти чиста победа против Исланд во првата средба од денешната програма на Европското првенство.

Нашиот северен сосед со плус два влезе во завршните 30 секунди на натпреварот, но и тоа не беше доволно за да заокружи одличната претстава со одличен резултат.

Имено прво Палмарсон во свој стил намали на 27:26 за да потоа Србите одиграат многу лошо при нивниот напад, дозволат да ја загубат топката по што Исланѓаните казнија за конечни 27-27.

На другите дуел од истиот термин Австрија ја доби Романија со 31:24.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни