Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Невидени сцени во ЛШ: Претрпе тежок пораз и доби отказ на теренот, фановите воодушевија со потегот (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/SevillaFC

Севилја претрпе тежок пораз на домашен терен од Борусија Дортмунд и го продолжи очајниот старт на сезоната во Ла Лига и Лигата на шампионите, но последниот неуспех направи да видиме невидени сцени на „Санчес Писхуан“.

Хуан Лопетеги заработи отказ на теренот веднаш по крајот на мечот и тоа му го стави до знаење спортскиот директор Мончи, но покрај лошата и неблагодарна вест, навивачите на Севилја се погрижија да видиме и убави и несекојдневни моменти.

Сите навивачи на Севилја во еден глас го извикуваа името и презимето на Хулен Лопетеги во знак на поддршка на тренерот, на кого очигледно повеќе му веруваат отколку на раководството на клубот.

Лопетеги со солзи во очите возврати на љубовта и се заблагодари за незаборавните три години кои ги мина во клубот, кој потоа објави вест за разделбата и преку социјалните мрежи.

Поранешниот шпански селектор успеа да се пласира во Лигата на шампионите во секоја сезона како тренер на Севилја, а најмногу ќе се памети по освоената титула во Лигата на Европа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни