Поврзете се со нас

НБА

Неверојатниот Лилард се погрижи за најлудиот и најкомичен кош во НБА сезоната (Видео)

Објавено

на

blank

Демијан Лилард игра неверојатна индивидуална сезона во НБА лигата, а само неговиот нестварен учинок на натпреварите го одржува Портланд во живот за пласман во плејофот.

Со синоќешната тесна победа над Филаделфија, Блејзерите стигнаа на само една победа од влез меѓу првите осум тима кои ќе играат во плејофот, а како и обично, главна ѕвезда во тимот беше супер расположениот Лилард.

Тој постигна дури 51 поен на средбата против Филаделфија, но сепак вирален хит стана начинот на кој поентираше во самиот вовед на натпреварот.

На Лилард до толку му одат работите од рака, што синоќа поентираше во ситуација кога додаваше до свој соиграч, а топката од Тобијас Харис заврши онаму кадешто треба.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни