Поврзете се со нас

Италија

Не е подготвен за италијанскиот фудбал: МекКени не можеше да го тргне погледот од задникот на Дилета Леота (ФОТО)

Објавено

на

Тимот на Јувентус направи уште еден кикс во домашниот шампионат и со тоа уште еден чекор наназад во трката за Скудетото во Серија А.

„Бјанконерите“ не можеа да сметаат на доста играчи, а тоа дефинитивно се одрази врз играта и беше освоен само бод против Верона. Ова беше дуел на кој Јувентус имаше само една квалитетна замена на клупата (ако се исклучи голманот Буфон) и тоа беше Вестон МекКени.

Американецот влезе во игра во 68 минута, но додека беше на клупата новинарите го фатија во една интересна поза. На овој дуел беше присутна атрактивната италијанска новинарка Дилета Леота, а во еден момент Вестон не можеше да го тргне погледот од нејзиниот задник.

-Вестон МекКени не е подготвен за италијанскиот фудбал, -се пошегува познатиот новинар Танкреди Палмеири.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни