Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Дејвис со моќна блокада го спаси Лејкерс од пораз (ВИДЕО)

Објавено

на

Четири средби се одиграа во НБА лигата, средби на кои победи остварија Лос Анџелес Лејкерс, Голден Стејт Вориорс, Далас Маверикс и Оклахома Сити Тандер.

Највозбудливо беше во Милвоки каде Бакс по две продолженија беа поразени од „езерџиите“ од Лос Анџелес со 128:124. Од таму ни доаѓа и потегот на денот кој е дело на Дејвис кој имаше брутална блокада над Лилард на крајот на првото полувреве, поточно го остави во игра својот тим кој пак потоа дојде и до победата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни