Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Дончиќ делеше луцидни асистенции, Топин со ол-стар забивање во Индијанаполис (ВИДЕО)

Објавено

на

Шест натпревари се одиграа во НБА лигата, а подобри на истите беа домашните екипи кои остварија четири победи.

Од нив ги имаме најдобрите десет потези на денот, листата на која неколку места држи „магионичарот“ Дончиќ, тука се Мен и Пауел од Клиперс, додека број еден е Топин кој против Њу Орлеанс одигра квалитетна одбрана по што се отвори контра која ја заврши со ол-стар забивање.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни