Поврзете се со нас

Европски првенства

Миовски му одговори на Карагер за „спорниот“ пенал и предизвика многу коментари на „Икс“ (Фото)

Објавено

на

Судиските одлуки на дуелот меѓу Македонија и Англија предизвикаа многу коментари, а најгласни беа англиските фудбалски легенди, сега во улога на стручни коментатори за тамошните медиуми.

Речиси сите големи имиња како Гери Линекер, Џон Тери, Џо Кол и Џејми Карагер се потсмеваа на одлуката на словачкиот судија Глова да досуди пенал за Македонија по дуелот меѓу Луис и Миовски, а Карагер тоа го потенцираше и на Икс (Твитер).

Карагер: Бизарни се овие ВАР пенали во Европа, побизарно е што не го свирнаа оној од Мегваер

Карагер беше убеден дека Македонија добила бизарен пенал, а по натпреварот стигна одговор токму од Миовски.
Македонскиот репрезентативец преку својот официјален Икс профил му одговори на Карагер со едноставно: Бла, бла, бла… а ваквиот негов коментар донесе многу реакции во коментарите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни