Поврзете се со нас

НБА

Лука и се е можно: Неверојатно додавање на Дончиќ (ВИДЕО)

Објавено

на

Далас Маверикс издвојува победа над Мемфис Гризлис од 104-91 и тоа во средба во која блескаше Лука Дончиќ.

Словенецот беше расположен за игра и уфрли 37 поени со 11 скокови и 9 асистенции со што и ја доби битката со Џа Морант кој на спротивната страна имаше 35 кошеви, 13 скока и 6 асистенции.

Воедно Лука имаше и некои потези со кои привлече внимание, а најмногу со чудесното додавање до Фини Смит кој погоди за три поени. Плејмејкерот се најде во тешка ситуација и успеа под кош и пад да ја испрати топката до соиграчот кој го награди со кош.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни