Поврзете се со нас

Македонија

Куманово се договори со центарот Каплановиќ (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Куманово ја официјализираше соработката со српскиот центар Ѓорѓе Каплановиќ.

Ова за Каплановиќ е враќање во Македонија со оглед на тоа што во натпреварувачката 2019/2020 беше дел од составот на Еуро Никел. Тој во Куманово доаѓа од Слобода Тузла, а во досегашната кариера има искуство со играње во Србија, Полска и Романија.

Кумановци во досегашниот преоден рок освен Ѓорѓе ги обезбедија услугите на Андреј Настовски и Ѓукан Ѓукановиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KK KUMANOVO 2009 (@kkkumanovo)


Реклама
Реклама
Реклама

Популарни