Поврзете се со нас

Свет

Крај на приказната: Заврши љубовта меѓу Ванда Нара и Икарди

Објавено

на

Мауро Икарди пред некое време пронајде нов клупски ангажман и се пресели во редовите на Галатасарај, но откако го затвори тоа прашање по се изгледа му се отвара ново и тоа на приватен план.

Имено неговата сопруга и воедно агент, Ванда Нара објави дека се разведува од него. Тие долго време се заедно, имаат три деца, но нивната врска постојано беше бурна и исполнета со контраверзи уште од моментот кога таа реши да се раздели со претходната љубов Макси Лопез и се фрли во прегратките на неговиот добар пријател.

-Многу ми е болно да живеам во моментов, но со оглед на мојата изложеност, работите кои доаѓаат, медиумските шпекулации, подобро е да дознаете од мене. Немам веќе што да разјаснувам и нема да откривам детали од оваа разделба. Ве молам за разбирање не само заради мене туку и заради нашите деца, -порача Ванда.

Останува да се види како ова ќе влијае врз новиот напаѓач на Галатасарај од кого се очекува да испорача многу голови во тимот од Истанбул во актуелнава кампања.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни