Поврзете се со нас

НБА

Јанис со перфектен трипл-дабл влезе во одбрано друштво (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Bucks

Милвоки останува тим со најдобра статистика во НБА лигата, откако „елените“ се вратија на победничките патеки на утринскиот меч против Торонто кој го играа на домашен терен (118:111).

Бакси е најконстантен тим во регуларниот дел од сезоната и покажува дека може да биде еден од главните фаворити за титулата, особено ако во плејофот видиме издание на Јанис како ова последното.

Адетокумбо е еден од кандидатите за МВП признанието оваа сезона, а зошто е тоа така дознаа играчите на Торонто, кои едноставно не видоа ниту едно промашување на Јанис од игра.

Гркот режираше перфектен трипл-дабл учинок од 22 поени, 13 скокови и 10 асистенции, притоа без да промаши ниту еднаш од игра (9 од 9).

Ова го имаат направено само четири играчи во НБА историјата, а тоа се Чембрлен, Грин и Јокиќ.

НБА резултати:

Хјустон – Њу Орлеанс 107:117
Милвоки – Торонто 118:11
Портланд – Клиперс 102:117
Лејкерс – Орландо 111:105

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни