Поврзете се со нас

Македонија

Извлечени паровите за полуфиналето во Купот на Македонија за младинските категории

Објавено

на

foto: ffm.mk

Денеска во просториите на Фудбалската федерација на Македнија, се одржа ждрепка на која беа извлечени паровите за полуфиналете во рамките на Купот на Македонија за млади категории.

Натпреварите од полуфиналето на Купот за младинци ќе бидат одиграни на 16, 17 и 18 април.

Се игра по еден меч, доколку заврши нерешено се пристапува директно кон изведување на пенали.

РАСПОРЕД:

Младинци:

Пелистер – Беласица

А.П. Брера – Македонија Ѓ.П.

Кадети:

Шкупи – Шкендија

Брегалница – Вардар

Пионери:

Пелистер – Работнички

А.П. Брера – Шкупи

Помлади пионери:

А.П. Брера – Шкендија

Пелистер – Победа

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни