Поврзете се со нас

АТП

Изнуди аплаузи и овации од публиката: Синер се одбрани од сите напади, па со мајсторија го матираше противникот (ВИДЕО)

Објавено

на

Јаник Синер ја оправда улогата на фаворит и избори место во полуфиналето на Мастерс турнирот во Мајами.

Италијанецот во два сета беше подобар од Томас Махач од Чешка и тоа со 6-4 и 6-2 по еден ипол час игра. Вистинска борба имаше само во првиот сет во кој падна и еден супер поен во кој Синер се одбрани од моќните одбрани на противникот по што следуваше магичен потег за мат на Чехот и ерупција, овации и аплаузи на публиката на Флорида.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни