Поврзете се со нас

Европски купови

Францускиот тим „гази“ се пред себе: Дабл-дабл партија на Шортс против Хапоел Тел Авив (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ParisBasketball

Париз на Ти-Џеј Шортс продолжува да „гази“ се пред себе во Еврокупот, па така во дербито му одржа лекција на Хапоел Тел Авив со 114:87.

Гостите го добија првиот период со 24-21, но потоа на сцена стапија домашните играчи кои доминираа во преостанатите 30 минути со тоа што најконкретни, најубедливи беа во втората четвртина која ја реализираа со 33:15.

Македонскиот репрезентативец Шортс одново беше меѓу најдобрите на теренот и запиша дабл-дабл од 15 поени и 10 асистенции, плус 3 скока и 2 украдени топки, Најефикасен беше Малком со 23 поени.

Францускиот тим има „шест од шест“, а во наредното коло има гостување во Шпанија кај Хувентуд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни