Поврзете се со нас

АТП

Федерер откри каква луда анегдота имал на Ф1 трката во Мајами: Еден фан ме помеша со Надал, па…. (Фото)

Објавено

на

Foto:instagram.com/rogerfederer

Рожер Федерер минатата година стави крај на својата блескава кариера и принудно замина во пензија поради тешката повреда на коленото, а иако оттогаш го немаме видено на ниту еден тениски турнир, Швајцарецот е доста активен со јавни појавувања на други важни настани.

Федерер последно го привлече вниманието на Ф1 трката во Мајами и оттаму даде свои изјави за тениските актуелности, но две недели подоцна, откри и една анегдота која ги изнасмеа фановите.

Швајцарецот пред два дена одработи Твитер сесија со своите следбеници и им дозволи да му поставуваат интересни прашања, а едно од нив доби навистина несекојдневен одговор.

Рожер беше запрашан дали некогаш бил помешан од некој фан кој сакал да направи фотографија со него, по што тој откри дека токму тоа му се случило во Мајами.

– Ми се случи пред некој ден на Формула 1. Еден човек ме праша „Дали може да се сликам со вас господине Надал?“. Му кажав дека не сум Надал, а тој се извини и си замина без да направи слика со мене…..

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни