Поврзете се со нас

АТП

Федерер го издвои фаворитот за пехарот на Индијан Велс

Објавено

на

foto:twitter.com/rogerfederer

Индијан Велс е еден од најважните турнири во оваа фаза на тениската сезона и токму затоа конкуренцијата е жестока на Мастерсот кој се одржува во Калифорнија.

Легендарниот Рожер Федерер многу добро знае како е да се биде шампион, да се освои овој турнир (пет пати во кариерата), па тој од свој агол издвои еден фаворит и двајца предизвикувачи меѓу кои може да се побара победникот на овој Мастерс.

-Мислам дека Ѓоковиќ е голем фаворит. Мислам и дека Синер нема пораз од Австралија опен. Алкараз исто така се враќа и е бранител на титулата, па мислам дека победникот ќе биде еден од тие тројца момци. За жал, Надал се повлече, -истакнал Швајцарецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни