Поврзете се со нас

Франција

Фантастична соработка: Мбапе и Жиру покажаа како атрактивно се завршува акција на мали голчиња (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/Squawka

Франција има соочување со Холандија во квалификациите за Европското првенство, средба која се игра утре во Амстердам од 20:45 часот.

„Триколорите“ играат без грешка во овој квалификациски циклус и атмосферата е на навистина високо ниво, па од нивните тренинзи беше споделено едно видео во кое во главна улога беа Мбапе и Жиру.

Имено Французите се соочија меѓу себе, а при една акција Килијан и Оливие покажаа каков тандем се и како знаат одлично да соработуваат, па така членот на ПСЖ го проигра ветеранот кој му намести убава топка по што следуваше атрактивна завршница со глава која беше проследена со аплаузи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни