Поврзете се со нас

Франција

Фабрегас и неговата единаесетка со ѕвезди од Арсенал, Челси и Барселона

Објавено

на

Британски „Мирор“ продолжи со својата интересна серија на вести поврзана со големите фудбалски ѕвезди и тимот од играчи со кој минале, одиграле најмногу натпревари.

Сега на ред дојде членот на Монако, шпанскиот ас Сеск Фабрегас кој оствари многу во досегашната кариера како на клупски така и на репрезентативен план во изминативе години, период во кој соработуваше со многу имиња, ама со овие има настапувано на најголем број на мечеви.

Голман: Тибо Куртоа

Одбрана: Сезар Азпиликуета, Коло Туре, Гери Кејхил и Гаел Клиши

Средина: Серхио Бускетс, Чави Ернандез, Андрес Иниеста

Напад: Вилијан, Педро Родригез и Робин Ван Перси

Клупа: Леман, Ебуе, Пике, Сонг, Жилберто Силва, Азар, Волкот и Меси.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни