Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Моќно забивање на Ледеј за ерупција на навивачите на Партизан (ВИДЕО)

Објавено

на

Во кошаркарската Евролига се одигра и 8. коло по кое немаме промена на првото место кое понатаму го држи составот на Фенербахче.

Од деветте натпревари дури осум им припаднаа на домашните состави, односно честа на гостите ја одбрани само Олимпијакос кој славеше во Минхен кај Баерн.

Од овие битки беа избрани најдобрите потези на колото, па така Топ 10 листата ја предводи двоецот на Партизан, Егзум-Ледеј, првиот одлично украде топка по што се отвори контра која крилниот центар ја заврши со атракција за ерупција на „црно-белите“ навивачи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни