Поврзете се со нас

Свет

Ел Матадор во елемент: Кавани со акробатски гол потсети на старите времиња (ВИДЕО)

Објавено

на

Единсон Кавани е во завршната фаза на својата кариера во која во овој момент го носи дресот на Бока Јуниорс каде и на 37 години покажува дека се уште знае и умее да носи победи за екипата, да го матира противникот.

Имено Бока ја потврди улогата на фаворит во дуелот со Сентрал Норте во Копа Аргентина (3-0), меч во кој Кавани беше автор на два погодоци од кои едниот беше ремек дело со кои потсети на старите времиња.

Ел Матадор изведе акробација и во тие моменти зголеми на 2-0.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни