Поврзете се со нас

Свет

Една поинаква верзија: „Ружица си била“ во фудбалска изведба-Сон, Вермален, Каморанези, Коке… (ВИДЕО)

Објавено

на

„Ружица си била“ е еден од многуте хитови на легендарната балканска група „Бјело дугме“, а токму оваа песна доби една сосема поинаква обработка, фудбалска верзија.

Многу фудбалски имиња се споменати во овој текст со ритамнот на песната, па во продолжение слушнете за што се работи и како свое место си најдоа Сон, Вермален, Каморанези, Коке, Руминиге, Билја, Вилшир…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни