Поврзете се со нас

Репрезентација

Дориев разочаран што не е повикан во националниот тим: Заслужувам образложение од селекторот…

Објавено

на

Пред македонската сениорска фудбалска репрезентација се двата завршни натпревари од квалификациите за Европското првенство во 2024 години, пресметки со Италија и Англија на „Олимпико“ во Рим, односно на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Селекторот Благоја Милевски го објави списокот на повикани играчи, а интересно на истиот го немаше членот на Согдиана, Љупче Дориев.

Офанзивецот постојано беше дел од националниот тим, но сега беше изоставен што за него беше разочарување и се огласи на социјалните мрежи каде посочи дека го почитува селекторот, ама во исто време бара образложение зошто не е меѓу одбраните и покрај тоа што игра во добра форма.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни