Поврзете се со нас

Свет

Добри вести за плејмејкерот: Теодосиќ избегна посериозна повреда (ВИДЕО)

Објавено

на

Ѕвездата на Виртус Болоња, Милош Теодосиќ избегна посериозна повреда на коленото и за брзо време ќе се врати на терените.

Ова се резултатите од деталните медицински прегледи кои покажаа дека Милош сепак нема нема кинење на предните лигаменти или нешто слично по падот во последната минута на средбата против Реџо Емилија.

Плејмејкерот се лизна од една од рекламните налепници на паркетот и веднаш се фати за ногата, па многуми сметаа дека се работи за повреда од потежок тип со оглед на тоа соиграите мораа да го изнесат од теренот.

Сепак се работи за хиперекстензијата на левото колено и Теодосиќ ќе биде во „аут“ околу дваесеттина дена.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни