Поврзете се со нас

Македонија

Брегалница го претстави првото летно засилување

Објавено

на

Македонскиот прволигаш Брегалница го претстави првото засилување за натпреварувачката 2022/2023 и тоа е Ѓорѓи Ѓорѓиев.

Долгогодишниот капитен на Борец се одлучи за промена во кариерата и Велес го замени со Штип.

-За мене е огромна чест и задоволство што доаѓам во клуб како Брегалница. Знам што значи Брегалница за македонскиот фудбал, и знам со какви амбиции ја очекува новата сезона, амбиции во кои верувам максимално успешно ќе се вклопам, -порача Ѓорѓиев кој во минатата сезона даде шест голови и запиша две асистенции на 31 натпревар во ПМФЛ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни