Поврзете се со нас

Европски првенства

Атанасијевиќ е автор на еден од најдобрите голови на денот на ЕП (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/rfmofficial

Македонската ракометна репрезентација загуби и од вториот фаворит во групата А, селекцијата на Германија која не совлада во Берлин со 34:25.

Меѓутоа како и во првото коло и пресметката со Франција имаме свој претставник на Топ листите на најдобрите моменти на петтиот ден на Европското првенство и тоа на одбројувањето на најубав погодок.

Мајсторијата на Петар Атанасијевиќ се најде на петтата место. Број еден е поранешниот ракометар на Вардар и шпански репрезентативец, Алекс Душебаев.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни