Поврзете се со нас

АТП

Засрамениот Надал се извини за гафот кој го направи на прес-конференцијата

Објавено

на

blank

Рафаел Надал направи невообичаен гаф, коментирајќи ја актуелната ситуација на Аустралијан Опен, каде тој веќе се пласираше во четвртфиналето.

Шпанецот со убедливи 3:0 го совлада Фабио Фоњини, а на вообичаената прес-конференција по мечот, ги изненадил новинарите со информација која не била официјално објавена и тие не ја знаеле.

– Направив важен чекор, а сега ме очекува мечот со Циципас.

– Официјална е информацијата? Играат вечерва, добро, слушнав дека Беретини е повреден, но очигледно не е официјално потврдено. Се извинувам поради ова, погрешив, но не сум виновен, – изјавил засрамениот Надал кој ги претрка новинарите со важната информација.

Беретини подоцна официјално го предаде мечот без борба, па Стефанос Циципас поодморен ќе го пречека четвртфиналето со Надал.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни