Поврзете се со нас

Европски првенства

Уште едно ремек дело: Готфридсон со атрактивен гол со кој изнуди аплаузи од публиката во Хамбург (ВИДЕО)

Објавено

на

Шведска ја доби пресметката со Португалија со 40:33 и со тоа дојде до шестиот бод во групата 2 што е доволно за пласман во полуфиналето на Европското првенство.

Швеѓаните одиграа атрактивно, имаа решенија во нападот, а еден од погодоците беше вистинско ремек дело на Џим Готфридсон. Средниот бек се ослободи од противникот по што следуваше магичен гол зад грб за ерупција, аплаузи на публиката во Хамбург.

Овој гол заедно со оној на Один Тор Рикардсон сигурно се во најтесен избор за најубави на овој шампионат.

Ракометна магија за ТВ шпици: Рикардсон го постигна најубавиот гол на ЕП (ВИДЕО)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни