Поврзете се со нас

Македонија

Стојаноски и во иднина ќе го носи дресот на РК Бутел

Објавено

на

foto: FB/RK Butel Skopje

Македонскиот ракометен прволигаш Бутел и во иднина ќе може да смета на услугите на Александар Стојаноски.

Голманот остана верен на скопскиот клуб и се обврза да ги брани боите на истиот најмалку до 2027 година.

Бутел со ова само продолжи да влече потези затоа што во текот на овој месец нови договори потпишаа десниот бек Филип Николов (2026 година) и десното крило Бојан Спасовски (2026 година).

Инаку Бутел има учинок 1-4 (победи/порази) во плејоф фазата во Суперлигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни