Поврзете се со нас

Свет

Соиграч на Меси постигна атрактивен гол, Атланта ја прекина серијата на Интер (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/InterMiamiCF

Интер Мајами доживеа убедлив пораз од Атланта во МЛС, што и не е изненадување ако се знае дека на оваа средба настапи Лионел Меси и Жорди Алба.

Тата Мартино реши да ги поштеди поранешните играчи на Барселона за ова гостување, па Атланта ја прекина серијата без пораз на составот од Флорида.

Она што сепак може да ги радува фановите на Интер Мајами е добрата форма на напаѓачот Лео Кампања, кој постигна два гола на оваа средба.

Кампања го отвори резултатот со атрактивен погодок и неговиот гол стана вирален на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни