Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Нејмар се држеше за глава по големото пенал промашување на Мбапе (Видео)

Објавено

на

Килијан Мбапе му сугерираше на Лионел Меси да го изведе пеналот, со кој ПСЖ стигна до водство против РБ Лајпциг во Лигата на шампионите, но не се прослави во завршницата од натпреварот.

Длабоко во судиското продолжение, ПСЖ доби и втор пенал, но овој пат изведувач беше Мбапе, а тој ја испрати топката високо над голот.

Иако промашувањето не влијаеше на конечниот исход на натпреварот, односно ПСЖ победи со 3:2, Мбапе очекувано не беше најсреќен поради катастрофалниот удар од белата точка.

За глава се фати и Нејмар, кој од трибините го следеше натпреварот од ЛШ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни