Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Ирвинг го победи Адебајо, Вембањама потврди зошто е пик број еден (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/NBAspain

Неделната програма во НБА лигата си донесе своја магија, па од мечевите ги имаме најдобрите потези, новата Топ листа на која сосема очекувано број еден е Ирвинг со фантастичниот кош за победа против шампионот Денвер.

Тој ја победи и тројката на Адебајо со звукот на сирената за славје на Мајами над Детроит, но и мајсториите на Вембањама, Џорџ, Тејтум…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни