Поврзете се со нас

Свет

Марез завршил во болница во Саудиска Арабија

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/ALAHLI_FCEN

Ријад Марез ги исплашил најблиските откако добил сериозно труење од храна и итно бил префрлен во болница во Саудиска Арабија.

Алжирецот ја игра првата сезона во дресот на Ал Ахли, но доживеал голема непријатност по посета на ресторан во Џеда, по која имал сериозни симптоми доволни да заврши во болница.

Алжирецот веќе постигна два гола на пет натпревари за својот нов клуб.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни