Поврзете се со нас

Боречки спортови

Георгиевски: Одиме по златото во Токио

Објавено

на

Дејан Георгиевски обезбеди “А“ Олимписка норма и ќе не претставува на големиот настан кој ќе се одржи во Токио, настан на кој нашиот најдобар македонски таеквондист верува дека ќе се претстави во најдобро издание.

Георгиевски во Софија обезбеди виза за летниот спектакл во Јапонија каде се надева дека ќе испиши нова историја и ќе го освои олимпиското злато.

-Ова се денови кога македонската јавност дозна за историскиот успех. Ми следува малку одмор, а потоа се исклучуваме од реалноста и одиме на моментот Македонија да има олимписки златен медал, -порача Дејан.

Претходно настап во Токио обезбеди и борачот Могамедгаџи Нуров.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни