Поврзете се со нас

Боречки спортови

Фјури со страшен аперкат го реши Вајт на „Вембли“ (Видео)

Објавено

на

Тајсон Фјури ја оправда фаворитската улога во борбата со Дилијан Вајт и успеа да ја одбрани титулата во тешка категорија во ВБЦ верзијата со страшен аперкат во шестата рунда.

Пред над 90.000 гледачи на „Вембли“, Фјури имаше постојана предност во британската пресметка, но до шестата рунда немаше удари со кои може да биде решен победникот.

Затоа, на средина на шестата рунда, Фјури искористи едно невнимание на Вајт и со силен аперкат и мало оттурнување го испрати ривалот на подот.

Вајт сакаше да продолжи, но судијата реши да ја прекине борбата бидејќи беше очигледно влијанието на силниот удар на Фјури врз состојбата на неговиот ривал.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни