Поврзете се со нас

НБА

Ѕвездата на Бруклин ќе биде лидер: Дурент ќе игра за САД на ОИ во Токио

Објавено

на

Ѕвездата на Бруклин Нетс, Кевин Дурент е посветен и ќе биде дел од составот на САД на престојните Олимпкиски Игри во Токио.

Дурент и покрај напорната сезона ќе му се стави на располагање на националниот тим кој ќе има задача да го одбрани златниот медал на големиот настан во Јапонија.

Според американските медиуми зелено светло за Токио имаат дадено уште Дрејмонд Грин, Џејсон Тејтум, Девин Букер и Демијан Лилард што станува повеќе од јасно дека Грег Попович ќе има на располагање ѕвезден состав кој ќе биде фаворит за првата позиција, титулата, медалот на ЛОИ.

Турнирот во кошарка се игра од 24 јули до 8 август.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни