Поврзете се со нас

Англија

Добри вести за шампионот: Гвардиола се врати по операцијата и ќе го води Сити (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ManCity

Актуелниот англиски и европски шампион, Манчестер Сити доби добри вести поврзани со својот менаџер Пеп Гвардиола.

Шпанецот не беше активен во изминатиов период и поради поради проблеми со грбот и операција која му беше извршена тој не можеше да работи и да му се посвети на Сити, поточно ги пропушти последните два натпревари пред репрезентативната пауза.

Тој не беше на клупата против Шефилд Јунајтед и Фулам, средби на кои „граѓаните“ имаа проблеми, ама ги освоија шесте бода.

Сега ситуацијата со Пеп е подобра, се врати на тренинзите и тоа беше одбележано од клубот преку социјалните мрежи.

Клубот од Манчестер има незгодно гостување кај Вест Хем овој викенд, а потоа ја отвара сезоната во ЛШ со дуел против Црвена Звезда.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни