Поврзете се со нас

Свет

Димитријевиќ повторно се најде во одбрано друштво во ВТБ лигата (ФОТО)

Објавено

на

foto: www.unics.ru/eng

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ игра одлично во дресот на Уникс Казањ, а тие негови изданија му носат и признанија во ВТБ лигата.

Плејмејкерот повторно се најде во одбрано друштво или поточно се избори за место во најдобрата петорка и тоа за периодот од 18 до 24 март.

Димитријевиќ е на врвот на листата со неговите 32 поени, 5 скока и 9 асистенции постигнати во дербито со Зенит. Покрај него тука се и Тајрел Нелсон, Окаро Вајт, Џерамаја Мартин и Александер Коменко.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни