Поврзете се со нас

РАКОМЕТ

Димитриевски има нов клуб во Шпанија

Објавено

на

foto:www.atleticovalladolid.es/

Македонскиот интернационалец, Дарко Димитриевски по две години си заминува од екипата на Валјадолид, но останува во Шпанија.

Димитриевски има играно за повеќе клубови во оваа земја како Пуерто Сагунто, Адемар Леон и Синфин, па позитивното искуство го натера да остане на Пириниете со тоа што сега ќе биде дел од Аликанте, тим со кој потпиша двегодишен договор.

Дарко во актуелнава сезона има постигнато 45 голови за Валјадолид во АСОБАЛ лигата, а севкупно досега за овој клуб а автор на 146 погодоци.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни