Поврзете се со нас

Репрезентација

Чурлинов завршил во болница поради сепса

Објавено

на

Дарко Чурлинов ја заврши сезоната како член на Барнли, а денеска македонскиот селектор Благоја Милевски ја објасни и причината зошто нема да биде во комбинација за дуелите со Украина и Англија од квалификациите за ЕП 2024.

Според зборовите на Милевски, здравствената ситуација на Чурлинов се искомплицирала и добил сепса, поради што е хоспитализиран во клиника во Белград.

– Чурлинов е во болница во Белград и засега немаме јасен одговор за состојбата од докторите.

– Имал внатрешно труење, не се знае причината за тоа, но завршило со сепса. Знам дека е голем борец и верувам дека брзо ќе излезе од болница, – изјави Милевски.

Милевски селектираше за дуелите со Украина и Англија

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни