Поврзете се со нас

Евролига

Атракции за експлозија на трибините: Најмоќните десет забивања на месецот во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Евролигата е најквалитетното кошаркарско натпреварување на стариот континент, а како такво секогаш нуди моменти, потези за паметење.

Забивањата секогаш се посебни и носат посебна емоција како кај играчите така и кај навивачите на трибините, па така ја имаме топ листата на најмоќните вакви мајстории за месец јануари, одбројување во кое ќе можете да уживате во наредниве четири минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни