Поврзете се со нас

Македонија

ТФТ славеше во драмата во Охрид

Објавено

на

foto:twitter.com/ABA_League2

Екипата на ТФТ Скопје се избори за победа над Охрид со 89:78 во дуелот од 21. коло во Првата лига.

Средбата во „Билјанини извори“ беше многу борбена, неизвесна и победникот мораше да се решава во дополнителните минути кои му припаднаа на клубот од Тафталиџе со 17:6.

Домаќините имаа одличен завршен период со кој го одведоа мечот во продолжение, меѓутоа во екстра времето го загубија чекорот и го претрпеа 16 пораз во сезоната.

Ташовски со 19 и Зафиров со 17 поени беа најефикасни кај победникот, додека најдобар на дуелот беше Андерсон со 27 поени и 10 скока.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни