Поврзете се со нас

Свет

Ристовска со квалитетно издание против Краснодар

Објавено

на

foto:twitter.com/whccska

Екипата на ЦСКА Москва од која дел е Сара Ристовска им се врати на победите во рускиот шампионат и тоа во дуелот со Кубањ Краснодар.

Домашните ракометарки се прикажаа во далеку подобро светло од претходните два натпревари и запишаа триумф од 38:25 (19:13).

Македонската репрезентативка Ристовска беше меѓу најдобрите на теренот со четири гола од пет обиди.

Во следното коло ЦСКА има тешко гостување, дерби соочување со Ростов кој е лидер на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни