Поврзете се со нас

Свет

Ристовска перфектна во дербито против Ростов Дон

Објавено

на

Foto:twitter.com/whccska

Македонската репрезентативка, Сара Ристовска имаше уште еден квалитетен настап за ЦСКА Москва во првата лига на Русија.

Во дерби средбата против Ростов Дон, десното крило имаше перфектна партија со четири погодоци од исто толку обиди за 31 минута на паркетот.

Сепак гостите го загубија овој меч со 26:24, а главната причина за тоа е лошото прво полувреме во кое постигнаа само осум голови (13-8).

Ова за Ристовска и компанија беше втор сезонски пораз со што со 18 бода е на втората позиција зад Ростов Дон кој има 10 победи на 11 натпревари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни