Поврзете се со нас

Свет

Нов предизвик за поранешниот македонски селектор: Брестовац ќе води клуб од Саудиска Арабија

Објавено

на

Македонскиот ракометен стручњак, Данило Брестовац пронајде нов ангажман и тоа во Азија поточно Саудиска Арабија.

Поранешниот македонски селектор ќе седне на клупата на Ал Мудар. Ова за 46-годишниот Данило е прв предизвик надвор од европскиот континент каде работеше во Франција, Луксембург и секако Македонија.

Во Франција беше асистент на Ивица Обрван во Шамбери, Ред Бојс Дифердаж беше составот во кој беше главен во Луксембург, додека пак во нашата земја на клупски план го предводеше Металург.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни