Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Сиакам „леташе“ преку двајца играчи на Лејкерс (ВИДЕО)

Објавено

на

Неделната програма во НБА лигата донесе своја магија, а од пресметките се избрани најдобрите моменти, акции на денот.

Топ 10 листата ја предводи членот на Индијана Пејсерс, Паскал Сиакам кој во дуелот со Лос Анџелес Лејкерс имаше супер забивање преку двајца домашни играчи.

Со оваа мајсторија тој ги остави во втор план потезите на Зубац, Конли, Вилијамсон, Дејвис, Ривс…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни