Поврзете се со нас

Лига Европа

Италијанско дерби во четвртфиналето на Лига Европа

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/EuropaLeague

Милан и Рома ќе се соочат во италијанското дерби во четвртфиналето на Лига Европа, додека Аталанта за противник го доби првиот фаворит Ливерпул.

Баер Леверкузен ќе игра двомеч против Вест Хем, додека Бенфика ќе се бори за полуфинале против Олимпик Марсеј.

Натпреварите ќе се играат на 11 и 18. април, додека финалето ќе биде одиграно во Даблин на 22. мај.

 

Четвртфинални парови:

Милан – Рома

Ливерпул – Аталанта

Баер Леверкузен – Вест Хем

Бенфика – Олимпик Марсеj

Полуфинални парови:

Бенфика – Олимпик Марсеj против Ливерпул – Аталанта
Милан – Рома против Баер Леверкузен – Вест Хем

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни