Поврзете се со нас

НБА

Грин испорача нов „нокаут“, овојпат жртва беше ДиВинченцо (Видео)

Објавено

на

foto: twitter.com/NBATV

Дрејмонд Грин неодамна се врати на НБА терените по суспензијата поради серијата неспортски потези и удари кои ги испорачуваше на противнички играчи, но се чини дека не планира да го промени однесувањето на теренот.

Ѕвездата на Голден Стејт неколку недели одеше на советување по налог на НБА, но очигледно беше прашање на време кога ќе го испорача својот следен „нокаут“.

Овојпат настрада играчот на Њујорк, Донте ДиВинченцо, кој заработи силен удар во главата, но не доби ни прекршок за стартот на Грин.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни