Поврзете се со нас

Свет

Ал Наср ќе му врачи отказ на Руди Гарсија

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/AlNassrFC_EN

Кристијано Роналдо наскоро ќе добие нов тренер во Ал Наср, бидејќи раководството на клубот решило да му врачи отказ на Руди Гарсија.

Резултатите на екипата не се најубедливи, а последното реми со тимот на нашиот Трајковски дополнително го зголемил незадоволството кај раководството.

„Марка“ пренесува дека сепак главен проблем на Гарсија е односот со фудбалерите, а Французинот одамна ја „загубил“ соблекувалната и бил во лоши односи со голем број фудбалери на Ал Наср.

Ал Наср е на второто место во домашното првенство со три бода помалку од Ал Итихад на седум кола до крајот, а неочекувано беше елиминиран во полуфиналето на Арапскиот Супер куп.

Гарсија е на позицијата од јуни минатата година, а засега не е познато кој е фаворит за негов наследник кај раководството на клубот од Саудиска Арабија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни